LSPA


PARAKSTĪTS LĪGUMS PAR LSPA VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRA IZBŪVI

Drukāt

IMG 4384

Turpinot īstenot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) infrastruktūras sakārtošanas un attīstīšanas projektus, 28.martā Augstskola parakstījusi līgumu ar būvdarbu kompāniju SIA “FF”  par LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra būvdarbu veikšanu, kas paredz LSPA galvenās ēkas mazāk efektīvi apgūto telpu pārbūvi pirmajā, otrajā un pagrabstāvā, kā arī vienas palīgēkas demontāžu un laboratorijas ieejas mezgla izbūvi iekšpagalmā.

Līgums 331 420,82 eiro vērtībā (bez PVN) noslēgts ar iepirkuma procesā izvēlēto būvnieku – SIA „FF”, lai jau šā gada aprīlī varētu uzsākt pirmos darbus un 2019. gada novembrī pabeigtu izpētes centra izbūvi un nodotu to tālākai labiekārtošanai.

Līgumu parakstīja LSPA rektors Juris Grants un SIA “FF” valdes loceklis Jānis Ronis.

“Tuvojoties mūsu Augstskolas 100 gadu jubilejai, tā ir labākā dāvana, kādu varam mūsu studentiem un darbinieku kolektīvam pasniegt – labiekārtotu, mūsdienīgu un inovācijās balstītu darba vidi, kā arī sporta zinātnes attīstību,” parakstot līgumu, atzina LSPA rektors J.Grants.

Pārbūves darbi tiek veikti projekta “Modernizētas LSPA STEM studiju programmas veselības aprūpē” Nr. 8.1.1.0/17/I/013 ietvaros, kuru līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

LSPA projekta īstenošanai pieejamo finansējumu ir noteicis Ministru kabinets. Projekta kopējās izmaksas ir 833 378 EUR, kur 125 006,70 EUR ir valsts budžeta finansējums un 708 371,30 EUR ir ERAF finansējums.

ERAF atbalsts pētniecības iestādēm un augstskolām paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu" ietvaros.

STEM LSPA

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar attīstības un zinātnes prorektoru Jāni Žīdenu

 

ATJAUNOS LATVIJAS SPORTA PEDAGOĢIJAS AKADĒMIJAS GALVENĀS ĒKAS FASĀDI

Drukāt

IMG 4264

Šā gada aprīlī, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu, plānots sākt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) galvenās ēkas Rīgā, Brīvības gatvē 333, atjaunošanas darbus, kas būtiski uzlabos Augstskolas estētisko izskatu un arī ēkas energoefektivitāti. Šī būs ēkās fasādes vērienīgākā renovācija kopš 1959.gada.

11.martā LSPA rektors Juris Grants parakstīja līgumu ar būvdarbu veicēju - pilnsabiedrības "VT KUUM" valdes priekšsēdētāju Gati Krūmiņu, par LSPA galvenās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai nepieciešamo būvdarbu veikšanu. Būvdarbi sāksies aprīlī un turpināsies visa gada garumā - līdz pat 2020.gada martam, iespēju robežās netraucējot Akadēmijas darba procesu un studiju procesu Augstskolā studējošajiem.

Būvdarbu līguma kopējā summa ir 769 946, 91 EUR, papildus līgumcenai LSPA maksās pievienotās vērtības nodokli, atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

LSPA attīstības un zinātnes prorektors, profesors Jānis Žīdens norāda, ka Augstskola ir gandarīta par iespēju veikt renovācijas darbus LSPA galvenajā ēkā: “Mūsu augstskolai piederošās ēkas pakāpeniski kļūst vizuāli pievilcīgākas un energoefektīvākas, samazinot gan siltumenerģijas patēriņu, gan videi kaitīgo izmešu daudzumu.

“Projekta ietvaros veiksim kompleksu centrālās ēkas ārējās fasāde remontu. Siltināsim un krāsosim fasādi un siltināsim cokolu, izbūvēsimjaunas nokrišņu novadīšanas apmales, ēkā mainīsim nenomainītos koka logus un durvis, uz ēkas jumta uzstādīsim saules kolektorus siltā ūdens sagatavošanai. Ietaupītās finanses, ēkas energoefektivitātei uzlabojoties, varēsim ieguldīt LSPA tālākai attīstībā,” informē J.Žīdens.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) līgumu, par ERAF atbalstu LSPA ēkas, Brīvības gatvē 333,  energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanu, ar Akadēmiju parakstīja 2019.gada 11.februārī.

Projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana ēkā Brīvības gatvē 333, Rīga” numurs: 4.2.1.2/18/I/008.

LSPA projekta īstenošanai pieejamo finansējumu noteicis Ministru kabinets. Tā kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 005 030 Eur, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts 85% jeb 854 275,50 Eur apmērā un valsts budžeta finansējums 15% jeb 150 754,50 Eur.

ERAF atbalsts energoefektivitātes uzlabošanai valsts ēkās paredzēts plānošanas dokumenta – darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" 4.2.1.2. pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās"   ietvaros.

LSPA FASADE 2019 M 2

IMG 4259

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

IZSTĀDES “SKOLA 2019” APMEKLĒTĀJIEM LIELA INTERESE PAR STUDIJU IESPĒJĀM LSPA PROGRAMMĀS

Drukāt

IMG 3246

Nedēļas nogalē, no 1. līdz 3. martam, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) piedalījās starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2019”, kas šogad svinēja 25 gadu jubileju. Izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar LSPA piedāvātajām studiju programmām, augstskolas uzņemšanas noteikumiem un klātienē satikt studentus, lai gūtu plašāku informāciju par studiju procesu Augstskolā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA STUDIJU VIRZIENĀ „VESELĪBAS APRŪPE” DARBU SĀCIS TALLINAS UNIVERSITĀTES VESELĪBAS ZINĀTŅU UN SPORTA INSTITŪTA DIREKTORS, PROFESORS KRISTJANS PORTS

Drukāt

IMG-20190219-WA0010 2Ar mērķi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studiju virzienam “Veselības aprūpe” piesaistīt jaunus mācībspēkus, tai skaitā no ārvalstīm, Akadēmija darbam augstskolā piesaistījusi Tallinas Universitātes Veselības zinātņu un sporta institūta direktoru, profesoru Kristjanu Portu (Kristjan Port). 

Ārvalstu profesors darbam piesaistīts pateicoties LSPA Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta Nr. 8.2.2.0/18/A/023 “LSPA personāla stiprināšana „Veselības aprūpes” jomā” īstenošanai.

Viesprofesors patlaban darbojas profesores Aijas Kļaviņas, studija virziena „Veselības aprūpe” vadītājas, vadībā. Profesors K.Ports augstskolā veic zinātnisko un metodisko darbu, kas ietver  zinātniskās publikācijas sagatavošanu, izpētes darbu (referāta sagatavošanu) dalībai dažāda līmeņa zinātniskajās konferencēs, vada un īsteno individuālu zinātnisko pētījumu/projektu, strādā pie dažādu metodisko mācību līdzekļu  izstrādes, kā arī vada lekcijas studentiem.

2018./2019. akadēmiskajā gadā viesprofesors gatavo metodiskos materiālus un vada lekcijas profesionālā bakalaura augstākās izglītības programmas „Fizioterapija” pilna laika klātienes studentiem studiju kursos “Fizioterapija sportistu rehabilitācijā” un „Fizioterapija traumatoloģijā, ortopēdijā  - ortozēšanas, protezēšanas pamati”, kā arī profesionālā maģistra augstākās izglītības programmas „Veselības aprūpes speciālists sportā” studentiem studiju kursos „Funkcionālā diagnostika sportā”, „Kompleksā fizioterapeitiskā rehabilitācija” un „Sporta traumatoloģija”.

Kristjans Ports Tallinas universitātē strādā kopš 2000 gada. Savas izglītības gaitas viņš noslēdza Tartu universitātē, kur 1990.gadā aizstāvēja zinātņu doktora darbu „Virsnieru garozas funkciju aktivizēšanas ietekme uz muskuļu aktivitāti” (Activation of adrenocortical function to muscular activity).

Profesora pētniecības jomas ir: veselība, bioķīmija, ģenētika, mikrobioloģija, biotehnoloģija, molekulārā bioloģija, šūnu bioloģija, biofizika un bioinformātika saistībā ar veselības pētījumiem.

Ports ir vadījis 4 doktorantu promocijas darbu sagatavošanu. Pēdējos sešos gados publicējis vairāk nekā 14 zinātniskās publikācijas, kuras pieejamas SCOPUS un EBSCO datubāzēs. 

K.Ports veic arī aktīvu darbību dažādās komisijās, tostarp, kopš 2005.gada pilda Igaunijas Olimpiskās komitejas Treneru kvalifikācijas padomes priekšsēdētāja pienākumus, bet kopš 2008.gada ieņem Igaunijas Antidopinga valdes locekļa amatu.

ESF projekta 8.2.2.0/18/A/023 ietvaros LSPA sagatavojusi un daļēji realizējusi iepirkumus mērķgrupas atbalsta pasākumiem, tajā skaitā, LSPA akadēmiskais personāls no februāra ir uzsācis profesionālās angļu valodas apmācības.

Jau ziņots, ka projekta mērķis ir augstskolas mācībspēku kvalifikācijas celšana un profesionālo iemaņu pilnveidošana atbilstoši augstskolas akadēmiskā personāla attīstības stratēģijai, kā varī jaunu mācībspēku piesaiste gan no ārvalstīm, gan doktorantu vidus. Projekta ietvaros LSPA saņem atbalstu divu viesprofesoru un divu doktorantu (vieslektoru) iesaistīšanai studiju darbā.
Augstskola projektu plāno īstenot līdz 2022.gada oktobra beigām. Šim mērķim paredzēts izlietot 199 023, 60 euro, t.sk. ESF atbalsts ir 169 170, 06 euro, bet valsts atbalsts – 29 853, 54 euro.

IMG-20190219-WA0006

 

Eiropas Socialais fonds

Informāciju sagatavoja:
projekta koordinatore, docente Zinta Galeja

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

LSPA TOP JAUNI STUDIJU PROGRAMMU STANDARTI

Drukāt

20181207 122229 2

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) īstenotajā Eiropas Sociālā fonda projektā „Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana” Nr.8.2.1.0/18/I/006 notikušas trīs ekspertu grupu tikšanās, lai strādātu pie jaunu studiju programmu standartu izstrādes.

Projekta mērķis ir novērst studiju fragmentāciju un panākt lietderīgāku resursu lietošanu LSPA studiju virzienā „Izglītība, pedagoģija un sports”.  Lai sasniegtu šo mērķi, Akadēmija ar sadarbības partneriem strādā pie jaunu studiju programmu standartu izstrādes pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmai „Sporta un izglītības darba speciālists”, kā arī profesionālās bakalaura studiju programmai ”Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”. Kopīgā darbā vienojušies 26 eksperti no LSPA,  Daugavpils Universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Liepājas Universitātes un Aizsardzības ministrijas.

Pirmajā LSPA ekspertu tikšanās reizē - 26.oktobrī, nozares profesionāļi apsprieda sporta pedagoģijas, veselības izglītības un valsts aizsardzības izglītības studiju programmu piedāvājuma salīdzinošās izpētes gaitu; plānoto  studiju moduļu satura struktūras izstrādi; studiju kursu studiju rezultātu kartēšanu, atbilstoši profesijas standartam “Skolotājs”, kā arī vienojās par turpmāk veicamajiem uzdevumiem, termiņiem un darba organizācijas kārtību.

Nākamajā ekspertu tikšanās reizē - 7.decembrī, darba grupas diskutēja par iepriekš veikto sasniedzamo studiju rezultātu noteikšanu, analīzi un grupēšanu moduļos, balstoties uz  profesijas standartu “Skolotājs” un Ministru kabineta 2018. gada 27. novembra noteikumos Nr. 747 "Noteikumi par valsts pamatizglītības standartu un pamatizglītības programmu paraugiem" noteiktajiem skolēnam sasniedzamiem rezultātiem mācību jomā veselība un fiziskās aktivitāte. Eksperti apsprieda arī sporta pedagoģijas, veselības izglītības un valsts aizsardzības izglītības jomas studiju programmu piedāvājuma salīdzinošās izpētes analīzes rezultātus Eiropas augstskolās. Sanāksmes laikā tika analizētas Eiropas valstu augstskolu studiju programmas un izvirzīti priekšlikumi par jaunveidojamo studiju programmu studiju moduļu nosaukumiem, tajos iekļautajiem studiju kursiem, kā arī par atbildīgajiem ekspertiem konkrēto studiju kursu satura izstrādē.

Savukārt 11.janvārī eksperti izvērtēja izstrādāto studiju moduļu saturu un  veica tajos definēto sasniedzamo studiju rezultātu savstarpējo saskaņošanu ar plānotajiem, skolēnam sasniedzamiem,  rezultātiem veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā pamatizglītībā un Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras (LKI) līmenim atbilstošu zināšanu, prasmju un kompetenču aprakstiem.

Eiropas Sociālā fonda projektam noslēdzoties,  laikā līdz 2022.gada 31.decembrim, tiks slēgtas divas jau esošas studiju programmas – „Pedagoģija” un „Izglītības un sporta darba speciālists”,  uz kuru bāzes izveidos jaunās studiju programmas.

Eiropas Savienības finansējums piešķirts šo studiju programmu iztstrādei un ieviešanai, kas paredz jauno mācību programmu licencēšanu, aprobāciju un akreditāciju. Projekta kopējās izmaksas ir 305 561 euro, no tām - 259 726, 85 euro ir Eiropas Sociālā fonda finansējums, bet 45 834,15 euro ir valsts līdzfinansējums.

Minētajam projektam ir arī netiešie ieguvumi. LSPA uzskata, ka projekta ietvaros būtiski augs augstskolu sadarbības kapacitāte un uzlabosies savstarpējā mijiedarbība, kas palielinās vienotu izpratni par augstākās izglītības mērķiem un uzdevumiem, definēs no jauna augstkolas pasniedzēju lomu studiju procesā un palielinās akadēmiskā personāla ieguldījumu mācību satura veidošanā.

Eiropas Socialais fonds

Informāciju sagatavoja:
projekta koordinatore Iveta Birziņa,
sadarbībā ar LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

 
1 lapa no 2

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv