OSRESS 2012 Drukāt
Ceturtdiena, 03 maijs 2012 08:45

osress_2011

OSRESS 2012

OUTDOOR SPORTS AND RECREATION EDUCATION SUMMER SCHOOL 2012

Recreation sports in multicultural environment in Latvia

Historical Perspective in Latvia

September 5 - 12, 2012
Latvia, Madona, Smeceres sils

Consortium of the Universities:

Latvian Academy of Sport Education, Latvia, Jozef Pilsudski University of Physical Education in Warsaw, Faculty of PE in Biala Podlaska, Poland, State College of Computer Science and Business Administration in Lomza, Poland, Swedish School of Sport and Health Science, Sweden, University of Malaga, Spain in collaboration with Latvian Association of Outdoor Education and Recreation.


Vasaras izskaņā Madonā Smeceres silā no 5.-12.septembrim jau trešo gadu norisinājās Starptautiskā Vasaras skola, ko organizēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija un Latvijas Rekreācijas izglītības asociācija (Prof. J. Grants, asoc.prof. I. Kravalis, doc. I. Bula-Biteniece, lekt. I. Smukā un asist. K. Ciekurs) kopā ar sadarbības augstskolām no Polijas (Josef Pilsudski University of Physical Education in Warsaw, un College of Computer Science and Business Administration on Lomža asoc. prof. K. Piech un asoc. prof. A. Litwiniuk),Zviedrijas (Swedish School of Sports and Health Science, prof. J. Nilsson un Mg. Art. E. Kraepelien Strid) Spānijas (Univesidad   De Malaga, asoc.prof. O.Romero Ramos). Starptautiskās Vasaras skolas mērķis bija veicināt neformālo izglītību, vienlīdzīgi izglītošanās procesā iesaistot gan studentus, gan pasniedzējus, sekmējot studentu un pasniedzēju profesionālās kompetences.

Šogad vasaras skolā piedalījās 16 studenti un 16 pasniedzēji no 7 valstīm (Polija, Zviedrija, Spānija, Lietuva, Horvātija, Norvēģija un Latvija) pārstāvot 10 augstskolas – Josef Pilsudski University of Physical Education in Warsaw,  College of Computer Science and Business Administration on Lomža, Academy of Physical education and Sport , Gdansk, Swedish School of Sports and Health Science, Univesidad De Malaga, Lithuanian University of Educational Sciences, University of Zagreb, Telemark University College, TAFE North Sydney College.

Šogad tika piedāvāta ļoti daudzveidīga programma:

Katrs rīts sākās ar rīta aktivitātēm ko vadīja dažādu valstu pārstāvji:

6. septembrs

7. Septembris

8. Septembris

9.septembris

10.septembris

11. septembris

Pasniedzēji domājot par nākotni un nākamo Starptautisko Vasaras skolu, parakstīja nodomu deklarāciju, kas apstiprina pasniedzēju vēlmi sadarboties arī turpmāk un veidot kopīgus projektus rekreācijas nozarē.

Mūsu darbību Madonā tika atspoguļota arī vietēja presē „Stars” un vietējā TV (2012 un 2011 gadā)

 

LSPA Studentu atsauksmes par Starptautisko Vasaras skolu!


INTARS NIKONOVS:

Pašā septembra sākumā nedēļas garumā man un vēl dažiem LSPA studentiem bija vienreizēja iespēja piedalīties Starptautiskajā vasaras skolā Madonā.

Tā bija ļoti laba iespēja satikt studentus un pasniedzējus no citām Eiropas valstīm, piedalīties ar viņiem kopā dažādās rekreācijas aktivitātēs un apmainīties pieredzē. Īpaši interesanti bija satikt studentus no Norvēģijas, uzzināt viņu skatu uz dzīvi un dažādām lietām par to kā šādas aktivitātes tiek organizētas un notiek viņu valstī. Domas vairākos jautājumos sakrita ar studentu no Lietuvas (esam taču kaimiņi). Savs viedoklis bija arī studentiem no Polijas, Spānijas un Horvātijas. Pasniedzēji no LSPA bija parūpējušies par to, lai šī nometne notiktu vienā no piemērotākajām vietām Latvijā – Madonā, Smeceres sila sporta bāzē. Vasaras skolas programma bija izstrādāta pilnībā un mums kā studentiem nevienu brīdi nebija iespēja garlaikoties - aktīva darbība dažu dienu līdz pat pusnaktij. Ļoti ceru, ka Vasaras skola turpinās savu iesākto ceļu un jau nākamgad būs iespēja doties uz Poliju.

JURIS ZILVERTS:

Summer School 2012 es uzskatu par ļoti labu noorganizētu projektu. Šajā laika posmā, ko pavadīju foršā kompānijā, es iemācījos un ieguvu daudz jaunas atziņas, sākot ar rekreācijas pasākumiem, kas man bija jaunums un arī pieredze, jo pats tagad studēju šo programmu un guvu lielāku ieskatu šajā nozarē. Protams, ļoti iepriecināja tas, kad visas nodarbības un sarunas notika angļu valodā, tādējādi uzlaboju savas valodas zināšanas. Vislielāko gandarījumu man sagādāja atziņas, ko guvu projekta laikā klausoties lekcijas un uzzinot citu valstu pieredzi.

ANNIJA GROSBERGA:

Starptautiskā Vasaras skola 2012 bija laba iespēja gūt vērtīgu pieredzi gan mums - studentiem, gan pasniedzējiem, jo šoreiz bija tā retā reize, kad pasniedzēji mācījās kopā ar studentiem. Vērtīgi bija arī tas, ka visas nodarbības un pasākumi notika angļu valodā, kas sniedza mums visiem iespēju uzlabot savas angļu valodas zināšanas, jo Vasaras skolas dalībnieki bija no 7 dažādām Eiropas valstīm. Nometnes laikā mēs iepazinām labāk Latvijas kultūrvidi, devāmies dažādos pārgājienos un piedalījāmies visdažādākajās aktivitātēs, sākot no dažādu valstu nacionālajām dejām, beidzot ar skrituļslidošanu un nūjošanu, kā arī izspēlējām visdažādākās rotaļas, kuras es kā topošais pedagogs, viennozīmīgi varēšu izmatot savā darbā. Tagad atliek vien gaidīt nākamo gadu - Vasaras skolu Polijā un piedalīties tajā. Protams, poļiem nebūs viegli konkurēt un pārspēt LSPA pasniedzēju komandas rīkoto Vasaras skolu, jo latiņa tika uzstādīta diezgan augstu, bet domāju, ka poļi neļaus šai latiņai nokristies.

VOLDEMĀRS LEJNIEKS:

Šī nedēļa kopā ar studentiem un profesoriem bija tik interesanta un aizraujoša, ka atcerēšos vēl ilgi. Jo kopā pavadītais laiks gan lekcijās, gan brīvā dabā, gan vienkārši atpūšoties ir neaizmirstams. To visu paspilgtināja katru dienu jaunie piedzīvojumi un notikumi. Liels paldies organizatoriem, kas deva man šādu iespēju dalīties pieredzē un apmainīties ar zināšanām gan ar savas, gan ar citas valsts studentiem un profesoriem, tas tiešām bija noderīgi. Zināšanas ko ieguvu dos man lielu pārliecību un motivāciju strādājot un studējot tālāk savā specialitātē.

Latvian Team


Latvian Academy of Sport Education (LASE)
Brivibas gatve 333, Riga, LV-1006, Latvia
Phone: +371- 29455837
Fax: +371- 67543480
Riga, April 25, 2012.

Head of Summer School:
Professor Juris Grants

Latvian Academy of Sport Education, Brivibas gatve 333, Rīga, Latvia,
Latvian Association of Outdoor Education and Recreation, Brivibas gatve 333, Rīga, Latvia,

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv