Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes ARĪ LILITA VOITKEVIČA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ
ARĪ LILITA VOITKEVIČA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ Drukāt
Otrdiena, 30 jūnijs 2015 18:34

Voitkevica aizstavejusies 2015

30.jūnijā Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Lilitai Voitkevičai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „Organisma hidratācija sporta spēļu pārstāvjiem”.

Lilitas Voitkevičas darba vadītāja ir LSPA Anatomijas, fizioloģijas, bioķīmijas un higiēnas katedras vadītāja, Dr.med., prof.Inese Pontaga un Ph.D.biol., prof. Vahur Ööpik (Tartu Universitāte, Igaunija).

Promocijas padomes noteiktie recenzenti:Ph.D. Martin MOOSES (Tartu Universitāte), Dr.med., docente Maija RUMAKA (Rīgas Stradiņa universitāte), Dr.med.,profesors Viesturs LĀRIŅŠ (LSPA).

Ar promocijas darbu pedagoģijas doktora grāda iegūšanai sporta zinātnes nozares sporta teorijas un vēstures apakšnozarē var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājaslapā.

Darbā novērtēts sporta spēļu pārstāvju ūdens balanss organismā pirms sportiskām aktivitātēm, to laikā un pēc sportisko aktivitāšu beigām, kā arī, balstoties uz iegūtajiem rezultātiem, izstrādātas rekomendācijas eihidratācijai (normāla ūdens daudzuma sasniegšana organismā) diennakti pirms treniņa, slodzes laikā un agrīnajā atjaunošanās periodā pēc slodzes.

Sportistu organisma hidratācijas (ūdens daudzums organismā)izpētespraktiskajā daļā autore savu eksperimentu veica ar kvalificētiem sporta spēļu pārstāvjiem – futbolistiem, hokejistiem un regbistiem. Pētījumam tika izvēlēti Latvijas virslīgas komandu sporta spēļu pārstāvji ar vismaz septiņu gadu stāžu un pieciem līdz sešiem treniņiem nedēļā.

Testēšanas laikā fiksēta arī gaisa temperatūra un relatīvais mitrums, kā viens no faktoriem, kas ietekmē termoregulāciju un līdz ar to arī svīšanas intensitāti treniņos.

L.Voitkevičas disertācija papildina zinātnisko teoriju par sporta spēļu pārstāvju hidratācijas izmaiņām treniņu ietekmē un sportistu rehidratāciju. Precizē metodiku ķermeņa hidratācijas pakāpes izvērtēšanai pirms un pēc treniņa lauka apstākļos. Apkopo principus individuālo rekomendāciju izveidošanai sporta spēļu pārstāvjiem šķidruma uzņemšanai dažādos apstākļos.

esf es lspa2

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv