ARĪ ŠOGAD ESAM ČEMPIONI LATVIJAS XXV UNIVERSIĀDES ABSOLŪTAJĀ KOPVĒRTĒJUMĀ Drukāt
Ceturtdiena, 04 jūnijs 2015 10:03

IMG 6492

3.junijā Latvijas Augstskolu sporta savienības valdes priekšsēdētāja Agita Ābele Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektoram Jānim Žīdenam  svinīgi pasniedza Latvijas Universiādes ceļojošos kausus, kā gada sportiskākajai augstskolai Latvijā. LSPA šajā studiju gadā izcīnījusi 1.vietu Latvijas XXV Universiādes kopvērtējumā sieviešu konkurencē un 2.vietu vīriešu konkurencē

Saņemot Universiādes apbalvojumus, LSPA rektors, profesors Jānis Žīdens pauda gandarījumu par Akadēmijas studentu un viņu treneru gūtajiem panākumiem: „Bez jums tas nebūtu bijis iespējams! Paldies visiem LSPA studentiem, kuri Latvijas XXV Universiādē cīnījās par mūsu Augstskolas uzvaru arī šajā studiju gadā!”.

Universiādes sezonas noslēguma pasākums notika Latvijas Universitātes Muzeja zālē, kurā tika apbalvotas 2014./2015.akadēmiskā gada sešas labākas augstskolas Latvijas XXV Universiādes sieviešu un vīriešu konkurencē. Pasākumā piedalījās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, kurš uzrunu teica kā Latvijas Universitāšu asociācijas (LUA) valdes priekšsēdētājs, un īpaši atzinīgi vērtēja  LSPA sniegumu gada studentiskākajās sacensībās, kā arī Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis un Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta pārstāvis Kaspars Randohs.

IMG 6478

Latvijas XXV Universiādes sacensībās startēja gandrīz 2500 Latvijas studenti no 27 Latvijas augstskolām, kas sacentās 25 dažādos sporta veidos vīriešu un sieviešu komandu konkurencē.

Universiādes kopvērtējumā vīriešiem LSPA sportisti izcīnīja 2.vietu ļoti sīvā konkurencē ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), kur LSPA kopvērtējumā ieguva 164 punktus, bet RTU par trīs septiņiem vairāk  - 171 punktu. 3.vietu ar 132 punktiem ieguva Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) puiši.  LSPA studentu komanda Universiādē izcīnīja piecas zelta medaļas, septiņas sudraba un vienu bronzas medaļu.

Latvijas augstskolu puiši, studiju gada ietvaros, startēja 25 sporta veidu sacensībās, no kurām Universiādes kopvērtējumā tika iekļautas 18 sacensības, bet 7, mazā dalībnieku skaita dēļ, netika vērtētas kopvērtējumā.

Savukārt Universiādes kopvērtējumā sievietēm LSPA meitenes izcīnīja pārliecinošu uzvaru, iegūstot 108 punktus. Otrajā vietā ierindojās Latvijas Universitātes studentes ar 99 punktiem un 3.vietā RTU ar 96 punktiem. LSPA meiteņu komanda 10 sacensībās izcīnīja četras zelta medaļas un četras bronzas medaļas.

Iepriekšējā studiju gadā LSPA Universiādes kopvērtējumā dāmas izcīnīja 1.vietu, bet puiši bija 1.vietā.

Latvijas Universiāde ir vienīgās Latvijas studentu kompleksās sporta sacensības, kas notiek studiju gada garumā starp Latvijas augstskolām. Sacensības rīko Latvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar Latvijas sporta veidu federācijām un augstskolu sporta dzīves vadītājiem.

Latvijas XXV Universiāde kopvērtējumā.

Sievietēm:
1. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija – 108 punkti
2. Latvijas Universitāte– 99 punkti
3. Rīgas Tehniskā universitāte – 96 punkti
4. Rīgas Stradiņa universitāte – 96 punkti
5. Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 94 punkti
6. Daugavpils universitāte – 74 punkti

Vīriešiem:
1. Rīgas Tehniskā universitāte – 171 punkts
2. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.– 164 punkti
3. Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 141 punkts
4. Latvijas Universitāte – 133 punkti
5. Rīgas Stradiņa universitāte – 125 punkti
6. Daugavpils Universitāte – 76 punkti

Kopvērtējuma tabula.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

Foto: Andris Pimenovs

 


 

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv