ŠOVASAR LSPA DOCĒTĀJI PILNVEIDOJUŠI ZINĀŠANAS ANGĻU VALODĀ UN LĪDERĪBĀ Drukāt
Ceturtdiena, 01 augusts 2019 15:25

Eiropas Socialais fonds

LSPA turpina īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.2.2.0/18/I/006 “Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā”. Šajā projekta īstenošanas posmā studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” docētāji veica profesionālo pilnveidi divos virzienos – angļu valodā un līderības prasmju apguvē.

Jūnija divās nedēļās, aptuveni, 40 pasniedzēji apmeklēja līderības kursus, kur sertificētu pasniedzēju vadībā apguva vadības komunikāciju, vērtēja komunikāciju kā iesaistes veicinātāju, runāja par ieradumiem un līderību, kas ietekmē darba efektivitāti, kā arī iepazinās ar līdera personību un citiem tematiem.

Minētā projekta viens no uzdevumiem ir paplašināt pasniedzēju loku augstskolā, piesaistot gan pasniedzējus no ārvalstīm, gan doktorantus. Projekta ietvaros LSPA Teorijas katedras viesdocētāju rindas jūlijā papildināja viesprofesors Antanas Skarbalius no Lietuvas, kurš maģistra studiju līmenī docēs Sporta un treniņu teorijas studiju kursa teorētiskās un praktiskās nodarbības, kā arī vadīs pētniecības procesu sporta zinātnē.

Darbu augstskolā arī turpina viesprofesors no Polijas Arturs Litviņuks, nodrošinot studiju procesu Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedrā. Profesors arī uzstājies Baltijas Sporta zinātnes konferencē ar pētījumu par fizisko aktivitāšu apjomu veselīgam dzīvesveidam Eiropas Savienībā.

No šā gada augstskolā, kā viesdocētājas, piesaistītas divas jaunas lektores - Aiga Dombrovska un Gundega Ulme, kuras studē LSPA doktporantūrā.

A. Dombrovska projekta ietvaros pasniedz studiju kursus “Projektu izstrāde”, "Brīvprātīgais sportā" un "Lietvedība". Studiju kurss “Projektu izstrāde” papildināts ar analītisku izvērtējumu par projekta izmantošanas iespējām sporta nozarē. Viesodcētāja papildinājusi studiju kursa saturu ar analītisku pārskatu par brīvprātīgā darba iespējām sportā. Dombrovska arī pilnveidojusi profesionālās pilnveides studiju kursu kvalifikācijā “Vadītājs sporta jomā III”. Dombrovska arī recenzēja LSPA studējošo bakalaura un maģistra darbus.

Savukārt Gundega Ulme augstskolā vadīja studiju procesu un kā lektore vadīja studiju kursu “Ievads psiholoģiskajā konsultēšanā”. Ulme arī pilnveidojusi un vadījusi   studiju kursu “Vispārīgā un attīstības psiholoģija” latviešu un angļu valodā, kā arī konsultatēja studējošos un recenzēja bakalauru un maģistru darbus.

Jau ziņots, ka LSPA projektu „Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā” īsteno no 2018.gada decembra līdz 2022.gada 30.novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir 642 600 euro, no kura 546 210 euro ir ESF finansējums, bet 96 390 euro - valsts finansējums.

Informāciju sagatavoja:
projekta koordinatore Iveta Birziņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

FOTO: Ilze Āķe-Vīksne

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv