Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes EDGARS BERNĀNS IEGUVIS DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARĒ
EDGARS BERNĀNS IEGUVIS DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARĒ Drukāt
Trešdiena, 15 novembris 2023 06:39

IMG 759414.novembrī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu piešķirt Edgaram BERNĀNAM - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) sporta zinātnes pētniekam, kura uzmanības centrā ir garo distanču skriešanas biomehānika, kā arī citu sporta veidu biomehānika, zinātniskā doktora grādu (Ph.D.) Veselības un sporta zinātnes nozares sporta teorijas un vēstures apakšnozarēpar promocijas darbu “Garo distanču skriešanas ekonomiskumu ietekmējošie biomehāniskie raksturlielumi”.

Promocijas darbs (pdf)

Kopsavilkums (pdf)

Kopsavilkums angļu val. (pdf)

Ar promocijas darbu iespējams iepazīties arī LSPA bibliotēkā (Rīga, Brīvības gatve 333, 5.stāvs).

Daloties ar sava pētījuma rezultātiem, E.Bernāns pastāstīja:
“Promocijas darbā ir teorētiski un praktiski pētīti garo distanču skriešanas ekonomiskuma jautājumi. Plašākā nozīmē to var skaidrot kā prasmi realizēt kustības tām patērējot iespējami maz enerģijas, bet vienlaicīgi saglabājot augstu efektivitāti. Taupīt, bet nebūt skopam.
Īstenoti vairāki pētījumi, kuros analizēti dažādi skriešanas biomehāniskie raksturlielumi un to sasaiste ar kustību ekonomiskumu. Pētīta arī skriešana bez apaviem un datu analīzes specifika darbā ar kustību bomehāniskās analīzes metodēm sportā. Rezultātā izstrādātas gan praktiskas rekomendācijas skrējējiem un treneriem, gan priekšlikumi tēmas tālākai izpētei.”

Darba zinātniskais vadītājs - LSPA Anatomijas, fizioloģijas, bioķīmijas, biomehānikas, higiēnas un informātikas katedras, sporta zinātnes pedagoģijas doktors (Dr. habil. paed), profesors Jānis LANKA.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: vadošais pētnieks, asociētais profesors,  Ph.D. Indreks Rannama no Igaunijas Tallinas Universitātes; asociētais profesors, Dr.sc.admin. Ilvis Ābeļkalns no Latvijas Universitātes un asociētā profesore, Dr. med. Zane Pavāre no LSPA.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA RSU_lv

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv