Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes NOSLĒGUSIES LSPA STARPTAUTISKĀ KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2024”
NOSLĒGUSIES LSPA STARPTAUTISKĀ KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2024” Drukāt
Otrdiena, 06 februāris 2024 15:10

IMG 80731.februārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika starptautiska konference “Sporta zinātne un veselības aprūpe sportā 2024”. Konference tika rīkota ar mērķi veicināt akadēmiskā personāla starpdisciplināru tīklošanos, apkopot pētījumus, veidot konstruktīvas diskusijas un sekmēt sadarbību sporta un veselības aprūpes pētījumu izstrādē.

Konference ir īpašs pasākums, kas sniedz iespēju dalīties savā pieredzē, iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem un radīt jaunas idejas nākotnes projektiem. LSPA kolēģi mājīgā un draudzīgā atmosfērā tiktās ar nozares domu biedriem, lai atrastu atbalstītājus saviem zinātniskajiem centieniem.

LSPA rīkotajā konference pulcēja vairāk nekā 70 sporta zinātnes un veselības aprūpes speciālisti zinātnieki, veselības un sporta nozares speciālisti, topošie skolotāji un treneri, lai kopīgi apspriestu jaunākos pētījumus nozarē un dalītos ar savām idejām.

Kopā tika prezentēti 32 zinātniskie pētījumi četrās diskusiju grupās.

Konferences plenārsēdē uzstājas Lietuvas Sporta universitātes vadošā pētniece Rima Solianik ar ziņoumu “Akūta badošanās un glikozes vielmaiņa: badošanās ilguma nozīme, dzimums, aukstuma iedarbība (Acute fasting and glucose metabolism: role of fasting duration, sex, cold exposure).

Pētījuma autore norādīja, ka veiktie pētījumi pierāda, ka periodiska 12 līdz 24 stundu gara badošanās, kā arī 2 un pat 6 dienu neēšana mazkustīgiem cilvēkiem ievērojami uzlabo vielmaiņas procesus, palīdzot uzturēt cukura līmeni asinīs normālā pakāpē, kā arī palielinās brūno adipozo audu (taukaudu) apjoms un aktivitāte. Tie ir organisma “labie” tauki, kas dedzina kalorijas un palīdz izvairīties no cukura diabēta, jo iedarbojas uz glikozi un insulīnu. Savukārt aukstās ūdens vannas, badošanās laikā, sniedz papildus pozitīvu ietekmi, aktivizējot visas ķermeņa muskuļšūnas.

LSPA asociētā profesore Inta Bula-Biteniece plenārsēdē dalījās ar pētījuma “Skolēnu pamatprasmju izvērtējums sākumskolā” zinātniskajiem rezultātiem. Pētījuma autore salīdzināja divu valstu – Latvijas un Polijas, skolēnu fiziskās prasmes un sagatavotību vecuma grupā no 7 līdz 12 gadiem (1. līdz 6. klase).

Konferences darbs noritēja četrās diskusiju grupās:  

Sporta pedagoģija, psiholoģija, vadība un komunikācija – 10 ziņojumi
Fiziskās aktivitātes un tehnoloģijas sportā – 10 ziņojumi
Sporta un veselības medicīniskie, bioloģiskie un biomehāniskie aspekti – 8 ziņojumi
Sports un veselība – 2 ziņojumi

Pateicamies konferences organizētājiem - LSPA Zinātnes daļai, jo īpaši tās vadītājai Unai Gūtmanei, par labi noorganizētu konferences darbu, kā arī zinātnes un attīstības prorektoram profesoram Jānim Žīdenam par atbalstu konferences tapšanā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv