Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

RSU UN LSPA ZINĀTNIEKI SAŅEM FINANSĒJUMU MEDICĪNAS, SPORTA ZINĀTNES, DABAS ZINĀTŅU UN SOCIĀLO ZINĀTŅU PĒTĪJUMIEM

Drukāt

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieki abu augstskolu konsolidācijas plāna pētniecības un akadēmiskās karjeras grantu konkursā*, kurš noslēdzās šā gada 21. martā, ir saņēmuši finansējumu pētniecības projektu veikšanai. Kopumā iesniegti 49, bet atbalstu guva 32 projekti, tostarp vairāki RSU un LSPA pētnieku sadarbības projekti sporta zinātnes jomā.

Lasīt tālāk...
 

NOSLĒGUSIES LSPA STARPTAUTISKĀ KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2024”

Drukāt

IMG 80731.februārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika starptautiska konference “Sporta zinātne un veselības aprūpe sportā 2024”. Konference tika rīkota ar mērķi veicināt akadēmiskā personāla starpdisciplināru tīklošanos, apkopot pētījumus, veidot konstruktīvas diskusijas un sekmēt sadarbību sporta un veselības aprūpes pētījumu izstrādē.

Lasīt tālāk...
 

LSPA IZSLUDINA KONKURSU UZ VADOŠĀ PĒTNIEKA AMATU

Drukāt

Vadosais petnieks 202226. janvārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) izsludinājusi konkursu uz vadošā pētnieka amatu Veselības un sporta zinātnes nozarē, LSPA Zinātnes daļā (pilna darba laika slodze. Nepieciešams zinātniskais doktora grāds. Vadošā pētnieka amata noteiktais bruto atalgojums 1423 Euro mēnesī.

Lasīt tālāk...
 

1.FEBRUĀRĪ LSPA STARPTAUTISKAJĀ KONFERENCĒ “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2024” PREZENTĒS 32 PĒTĪJUMUS

Drukāt

Sporta konference 2024 21.februārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Zinātnes daļa organizē starptautisko zinātnisko konferenci “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2024”, kurā ar pētījumiem dalīsies zinātnieki, veselības un sporta nozares speciālisti - topošie skolotāji, treneri, veselības aprūpes speciālisti, vadītāji sporta jomā un rekreācijas speciālisti. Konferences diskusijas sadaļas tēma “Sporta vadība Latvijā 21.gadsimtā - iespējas un izaicinājumi”.

Lasīt tālāk...
 

IGAUNIJAS JUNIORU IZLASES BIATLONISTI LSPA PĒTNIECĪBAS CENTRĀ TESTĒ SAVAS FIZISKĀS DARBSPĒJAS

Drukāt

20231017 121341 1Desmit perspektīvi Igaunijas biatlona junioru izlases sportisti no 16. līdz 18. oktobrim ieradušies LSPA “Veselības aprūpes sportā izpētes centrā”, lai veiktu darbaspēju novērtēšanu un pieaugošās slodzes stresa testu uz slīdceliņa, kas īpaši pielāgots arī slēpošanas vajadzībām. Testēšana notiek sadarbībā ar Igaunijas Biatlona federāciju.

Lasīt tālāk...
 

AICINĀM PIETEIKTIES LSPA STARPTAUTISKAJAI ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2024”

Drukāt

Sporta konference 2024Aicinām piedalīties Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rīkotajā zinātniskajā konferencē "SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2024" , kas notiks 2024. gada 1. februārī.

Lasīt tālāk...
 

RSU SADARBĪBĀ AR LSPA IZVEIDOJUSI JAUNU STUDIJU KURSU PAR PĒTNIECĪBAS METODĒM VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

dsl3Rīgas Stradiņa universitātē sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) ir izveidots jauns studiju kurss Pētniecības metodes veselības un sporta zinātnē, tāpat noorganizēts seminārs par sporta zinātnes iekārtu izmantošanas iespējām veselības nozarē.

Lasīt tālāk...
 

EDGARS BERNĀNS IEGUVIS DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARĒ

Drukāt

IMG 759414.novembrī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu piešķirt Edgaram BERNĀNAM - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) sporta zinātnes pētniekam, kura uzmanības centrā ir garo distanču skriešanas biomehānika, kā arī citu sporta veidu biomehānika, zinātniskā doktora grādu (Ph.D.) Veselības un sporta zinātnes nozares sporta teorijas un vēstures apakšnozarēpar promocijas darbu “Garo distanču skriešanas ekonomiskumu ietekmējošie biomehāniskie raksturlielumi”.

Lasīt tālāk...
 

NOSLĒDZIES “NORDPLUS” PROJEKTS “INTEGRATĪVĀ APRŪPE SENIORA VECUMA CILVĒKIEM”

Drukāt

PXL 20230929 083800880.MP

Septembrī Rīgā ar intensīvo studiju kursu noslēdzies “Nordplus” finansētais projekts “Integratīvā aprūpe seniora vecuma cilvēkiem”, kas aizsākās 2013. gadā, uzsākot programmas izveidi, bet intensīvo studiju nedēļas notiek kopš 2015. gada. Programmā piedalījās dažādu valstu studējošie un pasniedzēji no veselības aprūpes studiju programmām - medmāsu, ārstu palīgu, ergoterapijas, fizioterapijas un veselības aprūpes sportā. Studenti apguva teorētiskās un praktiskās nodarbības.

Lasīt tālāk...
 

EDGARS BERNĀNS AIZSTĀVĒS PROMOCIJAS DARBU PAR GARO SKRIEŠANAS DISTANČU IETEKMĒJOŠIEM BIOMEHĀNISKIEM RAKSTURLIELUMIEM

Drukāt

Edgars Bernans IG 202314.novembrī, pulksten 15:30, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Veselības un Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē, kas notiks Rīgā, Brīvības gatvē 333, 205.auditorijā, LSPA  sporta zinātnes pētnieks, kura uzmanības centrā ir garo distanču skriešanas biomehānika, kā arī citu sporta veidu biomehānika, Edgars BERNĀNS aizstāvēs promocijas darbu “Garo distanču skriešanas ekonomiskumu ietekmējošie biomehāniskie raksturlielumi”. Sēdei iespējams pieslēgties ZOOM platformā.

Lasīt tālāk...
 
1 lapa no 43
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv